Image

Banaanit: koostumus, edut, miten syödä oikein ja mitkä banaanit ovat terveellisempiä

Harvat tietävät, mistä puusta kasvavat niin suosittuja hedelmiä kuin banaanit. Missä banaanit kasvavat - lähinnä Etelä-Aasiassa, Malesiassa, Latinalaisessa Amerikassa ja Japanin saarilla. On kuitenkin useita maita, jotka kasvattavat niitä teollisessa mittakaavassa, esimerkiksi Brasiliassa, Sri Lankassa, Kiinassa, Pakistanissa ja Thaimaassa. Tämä on kosteutta rakastava kasvi, mutta juuristo voi mennä 1,5 metriä syvälle etsimään elävää kosteutta.

Banaaneja on yli 70, jotka on jaettu kolmeen alatyyppiin:

  • jälkiruoat syödään ilman lämpökäsittelyä;
  • plantano (suuret vihannes banaanit) keitetään ennen käyttöä, kuten paistettu, keitetty, paistettu ja höyrytetty;
  • koriste on syötäväksi kelpaamattomia hedelmiä, joita käytetään tekstiilituotteissa.

Banaanihistoria

Banaanien alkuperän historia alkoi 1700-luvulla eKr., Ja Malaijin saaristoa pidetään heidän kotimaanaan. Uskotaan, että asukkaat kasvattivat kasvia ja söivät sen kalan kanssa ruokavalion monipuolistamiseksi. Aloitettuaan matkustamaan lähimmille saarille he toivat herkun ja levittivät sitä. Mutta monissa maissa hän pysyi edelleen eksoottisena hedelmänä, koska vaaditaan kuljetuksen aikana tietyn varastointilämpötilan ylläpitämiseksi. Ja vasta kylmälaitteiden keksimisen jälkeen banaanit tulivat kaikkien saataville (XIX vuosisata).

Missä ja miten vihreät banaanit kypsyvät - jotta ne eivät kypsy ajoissa, ne poimitaan vielä vihreinä, jalostetaan ja kuljetetaan aluksilla, joissa on jäähdytysyksiköt, joiden lämpötila on enintään 14 astetta. Juuri tämä lämpötila hidastaa kypsymisprosessia. Kuinka banaanit käsitellään kuljetuksen aikana - kuljetuksen aikana suoritettu eteenikaasutusprosessi tekee kypsymisestä yhdenmukaisen eikä haittaa. Tämä kaasu on vaaraton ihmisille eikä heikennä makua..

Mielenkiintoinen fakta! On käynyt ilmi, että huolimatta siitä, että ne kasvavat kuin puut, se on nurmikasvi, ja sen hedelmät ovat marjoja.

Banaanikoostumus

  • Banaanit sisältävät proteiineja, sokeria, tärkkelystä, hiilihydraatteja, pektiinejä ja hyvin vähän rasvaa. Mineraalit, kuten sinkki, rauta, kupari, fosfori, kalium, magnesium, kalsium.
  • Mitä vitamiinit sisältävät - PP, C, E ja ryhmän B edustajat, joista on epäilemättä hyötyä ihmisille.
  • Lisäksi yksi banaani sisältää kuitua pitämään sinut kylläisenä.

Banaanin koostumus 100 g: ssa: proteiinit - 1,5 g, rasvat - 0,5 g, hiilihydraatit - 21 g. Banaanin kaloripitoisuus riippuu kemiallisesta koostumuksesta ja ulkoisesta tilasta, esimerkiksi kypsä sisältää jopa 120 kcal, ylikypsä - 175 kcal ja vihreä - 89 kcal.

Banaanien edut keholle

Miksi banaanit ovat hyödyllisiä ihmiskeholle:

  • Alhaisen rasvapitoisuuden vuoksi banaanien kaloripitoisuus on alhainen, ja tämä on hyödyllistä niille, joilla on ruoansulatuskanavan ongelmia, mutta on kuitenkin varottava, sen haitat ovat korkeassa glukoosipitoisuudessa, mikä johtaa nälkään.
  • Hyödylliset ominaisuudet koskevat poikkeuksetta koko banaania. Massa on ruokavalio ja se on tarkoitettu mahahaavan ja suuontelon sairauksien hoitoon. Kukkien infuusio auttaa keuhkoputkentulehduksessa ja diabeteksessa, varsien mehulla on kouristuksia estävä vaikutus. Jopa banaanin kuorella on hyödyllisiä ominaisuuksia, se auttaa palovammoissa ja kiehumisissa, ja sitä käytetään myös sisäkasvien lannoitteena..
  • Lisäksi banaanit tuottavat antioksidanttia, joka taistelee syöpäsoluja vastaan, mutta voi vahingoittaa kehoa, jos ne esimerkiksi kulutetaan ennen ateriaa..
  • Kuitujen ja mikroelementtien ansiosta hedelmät ovat hyviä sydämelle. niiden käyttö vähentää aivohalvauksen ja muiden sydänsairauksien riskiä. Lisäksi tuote säätelee verenpainetta, sykettä ja aivotoimintaa..
  • Jatkuva käyttö säätelee glukoosipitoisuutta, estää anemiaa ja ylläpitää luun terveyttä, koska sen koostumuksessa on kaliumia, mikä hidastaa kalsiumin huuhtoutumista..
  • Rauhoittavan vaikutuksen ansiosta ärsytys, väsymys ja masennus menevät nopeammin B6-vitamiinin takia, joka stimuloi serotoniinin tuotantoa.
  • Edistää munuaisten terveyttä sen kaliumpitoisuuden ansiosta, joka säätelee veden ja suolan tasapainoa.

Mielenkiintoista! 100 g banaania ei sisällä kolesterolia ja sisältää vain 0,1 g tyydyttyneitä rasvahappoja.

Banaanien edut naisille

Banaanit ovat erittäin hyödyllisiä, vaikka ne voivat olla haitallisia, naisen keholle. Jatkuva käyttö parantaa ihon tilaa, poistaa myrkkyjä ja toksiineja, lisää oksitosiinituotantoa, vähentää kipua kuukautisten aikana ja vähentää migreenien määrää.

Raskaana oleville naisille on hyötyä siitä, että heillä on paljon B6-vitamiinia ja mineraaleja, he taistelevat närästystä, ummetusta, huonoa tunnetta, unettomuutta vastaan ​​ja vahingot ilmenevät ylipainona ja yksilöllisenä suvaitsemattomuutena. Siksi lääkärin kuuleminen on välttämätöntä.

Banaanien edut miehille

Banaanit ovat myös hyödyllisiä ja haitallisia ihmisen keholle. Aktiivista elämäntyyliä harjoittaville tämä tuote on erittäin tärkeä, koska se lisää lihasten uudistumista, parantaa nivelsiteiden tilaa ja täyttää kehon energialla..

Hedelmä lievittää turvotusta, taistelee suuontelon tulehdusta, parantaa vatsan toimintaa. Miehet, joilla on liikalihavuus, veriongelmia, unihäiriöitä ja allergioita, ovat varovaisia.

Hedelmää pidetään myös erinomaisena aphrodisiacina. On osoitettu, että banaanien syöminen parantaa seksuaalista suorituskykyä: erektiota, pitkittynyttä yhdyntää.

Banaanien edut lapsille

Banaanin hyödyntämiseksi on tarpeen lisätä se asteittain lasten ruokalistaan. Sitä voidaan antaa kuuden kuukauden alusta, koska se lisää immuniteettia, parantaa muistia, huomiota, unta ja osallistuu luu- ja lihasten muodostumiseen. Banaanien haitat lapsille ovat ilmeisiä vain allergisen reaktion tapauksessa, joka voi kuitenkin alkaa myös aikuisella..

Mielenkiintoinen fakta! Mitä elimistöltä puuttuu, jos haluat banaaneja - kaliumia, joka tukee sydämen ja koko kehon työtä.

Vasta-aiheet banaanien syömiseen

Kuten kaikilla tuotteilla, on hyödyllisiä ominaisuuksia, mutta on vasta-aiheita. Ihmiset, jotka kärsivät alla luetelluista sairauksista, eivät saa käyttää näitä hedelmiä, koska ne ärsyttävät suolistoa, sakeuttavat verta, poistavat nestettä ja johtavat painonnousuun:

  • ylipaino;
  • iskemia;
  • veren hyytymisongelmat;
  • ärtyvän suolen oireyhtymä;
  • korkean sokeripitoisuuden vuoksi sinun on oltava varovainen diabeetikoille.

Kuinka syödä banaaneja

Voinko syödä banaaneja yöllä

Laihduttamalla ihmiset ihmettelevät, onko banaania mahdollista syödä ennen nukkumaanmenoa, onko siitä hyötyä vai haittaa. Jotta tuote ei vahingoita, on välttämätöntä käyttää sitä tunti ennen nukkumaanmenoa, tämä täyttää sinut kylläisyyden tunteella ja asettaa sinut hyvään uneen. Se rauhoittaa myös hermostoa. Maidosta valmistetut banaanit eivät kuitenkaan ole hyödyllisiä, koska tehostaa käymisprosesseja ja johtaa turvotukseen.

Yleinen kysymys: kuinka kauan se imeytyy ihmiskehoon - kypsä banaani on noin 40 minuuttia ja vihreä noin tunti.

Voiko banaaneja syödä imetyksen aikana?

Imetyksen aikana äidin ruokavalio on rajoitettu, joten uuden lisäämistä varten sinun on tiedettävä tarkalleen, voidaanko sitä syödä. Tuote on erittäin tärkeä, se kompensoi alkuaineiden ja mineraalien puutetta, ja siksi se on erittäin varovainen, mutta se voidaan lisätä ruokavalioon.

Voitko syödä banaaneja tyhjään vatsaan?

Banaani tyhjään vatsaan ei tuo mitään hyvää, mutta se voi vahingoittaa, koska johtaa magnesiumin ja kalsiumin epätasapainoon.

Tärkeä! Suurimman hyödyn saamiseksi on suositeltavaa syödä esimerkiksi 1-2 banaania aamiaiseksi, koska ne sisältävät kolmanneksen päivittäisestä kaliumin saannista, mutta sinun on oltava varovainen, koska sen ylimäärä voi olla haitallista..

Voinko syödä mustia banaaneja?

Nämä hedelmät ovat hyödyllisiä vain, jos niissä ei ole uria tai halkeamia, muuten hedelmäkärpäset voivat laittaa toukkansa niihin, mikä on haittaa ihmisille. Pienet ihon tummat täplät eivät vaikuta marjan laatuun..

Banaanit urheilussa

Harjoittelun jälkeen urheilijalla on 30 minuutin ikkuna, jolloin hän voi kuluttaa hiilihydraatteja. Voit vain syödä marjaa, tai voit sekoittaa raejuustoa banaaniin ja saada kaiken irti kahdesta ainesosasta, tuoda kylläisyyden tunteen eikä saada ylimääräisiä kaloreita..

Mielenkiintoinen fakta! Mihin aikaan, paitsi harjoittelun jälkeen, on parempi syödä banaaneja. Uskotaan, että ihanteellinen ajanjakso on ennen lounasta, koska myöhään iltapäivällä glukoosi ei erittele, vaan laskeutuu ja johtaa painonnousuun.

Mitkä banaanit ovat terveellisempiä

  • Vihreät vidbananat eivät ole terveellisempiä tai haitallisempia kuin keltaiset, koska niillä on sama hivenaineiden koostumus. Ainoa ero on, että tärkkelys muuttuu sokeriksi kypsyessään. Kypsymättömät marjat parantavat ruoansulatuskanavan toimintaa, eivät lisää sokeripitoisuutta ja antavat täyteyden tunteen.
  • Kuivattuilla banaaneilla on paljon etuja. sisältävät 2 kertaa enemmän hiilihydraatteja, mutta eivät muuta niiden kaloripitoisuutta, eivätkä ne myöskään vahingoita allergioille alttiita ihmisiä. Tarkoitettu käytettäväksi aivojen, sydän-, maksa- ja suolistosairauksien hoidossa.
  • Aurinkokuivattuja banaaneja säilytetään pidempään, ne säilyttävät kaikki edut, säätelevät sydän- ja verisuonijärjestelmän työtä ja poistavat haitallisen ylimääräisen nesteen.
  • Saatavuudesta huolimatta jotkut käyttävät jäädytettyjä banaaneja, ne eivät vahingoita, niillä on sama kaloripitoisuus, mutta niistä voi olla hyötyä jäätelöä, leivonnaisia ​​ja jälkiruokia valmistettaessa, mikä tuo maksimaalista hyötyä.
  • Ruokavalion monipuolistamiseksi voit lisätä paistettuja banaaneja, jotka prosessoituna säilyttävät hivenaineet itsessään.

Banaanien käyttö

Banaanit lääketieteessä

Ominaisuuksiensa vuoksi tuotetta käytetään tiettyjen sairauksien hoidossa..

  • Diabetes mellituksessa on suositeltavaa syödä vihreitä tai keltaisia ​​hedelmiä, mutta keitetyt. Sokerin puutteen vuoksi voit syödä kypsiä hedelmiä, joiden glykeeminen indeksi on 50 yksikköä..
  • Banaani on hyödyllinen haimatulehdukselle, koska ympäröi mahalaukun seinät ja säätelee ruoansulatuskanavan prosesseja.
  • Gastriitin hoidossa banaanien ominaisuuksien vuoksi tulehdusprosessit vähenevät.
  • Suolistossa esiintyvien ongelmien yhteydessä ne on tarkoitettu myös pääsylle, koska ne edistävät suolen liikkumista.
  • Jatkuva käyttö auttaa ummetuksessa. auttaa pehmentämään suolen toimintaa.
  • Kihnalla ne vaikuttavat tulehdusprosesseihin, lievittävät kipua.
  • Koliitin pahenemisen aikana ruokavalioon lisätään banaaneja, esimerkiksi pienet lupaavat yhtä paljon hyötyä kuin suuret.
  • Hedelmät poistavat myrkkyjä ja toksiineja, ja ovat siksi uskomattoman parantavia maksalle.
  • Epämiellyttävät tuntemukset peräpukamien pahenemisen aikana vainoavat potilasta jatkuvasti, jos ruokavalioon lisätään hedelmiä, mahalaukun ja suoliston ongelmat poistuvat ja paheneminen ohittaa rauhallisemmin.
  • Jopa kolesystiitin kanssa voit syödä marjoja, mutta tämä tulisi tehdä huolellisesti ja pieninä määrinä..

Banaanit kosmetologiassa

Banaanien eteerisellä öljyllä on myös lääkinnällisiä ominaisuuksia, jota käytetään lisäaineena kasvovoiteessa. Se vitaminoi, pehmentää ihoa täydellisesti, eliminoi kuivuuden, hilseilyn ja hilseen, vähentää päänahan rasvaisuutta. Lisäksi ne voitelevat kuivia kyynärpäitä, karkeaa ihoa kantapäässä, se johtaa ihon pehmenemiseen ja tekee siitä pehmeän ja pehmeän. Öljy poistaa myös hauraat kynnet, vahvistaa levyä ja tekee siitä tiheän ja yhtenäisen..

Kansanhoito banaanilla

  • Hiusnaamio 1 rkl. l. hunaja ja sitruunamehu sekä banaanisose, jota levitetään hiusjuurille useita tunteja, kyllästyy vitamiineilla, vahvistaa hiusrakkuloita ja vähentää rasvapitoisuutta.
  • Banaanista voidaan tehdä kasvonaamiota, se on erityisen hyödyllinen niille, joilla on hyvin kuiva iho. Tätä varten sinun on otettava 2 tl. rasvaa raejuustoa, 1 tl. massa, keltuainen ja 1 tl. kamferiöljyä, sekoita tasaiseksi ja levitä iholle 30 minuutin ajan ja huuhtele sitten lämpimällä vedellä. Tämän seurauksena iho muuttuu pehmeäksi, siitä tulee raikas, ravittu, hienot ryppyjä tasoittuvat, kuivuus häviää.
  • On olemassa suosittu resepti, jossa on banaania yskää varten, tähän voit sekoittaa puolet tl hunajaa, lasin kiehuvaa vettä ja murskattua hedelmää, antaa sen valmistaa ja juoda lämpimästi, puoli lasia joka toinen tunti. Lapset voivat valmistaa toisen reseptin - murskatut hedelmät, 2 tl. kaakao, hunaja ja lasillinen kuumaa maitoa, sekoita ja juo kuumana pieninä sipulina.

Banaanit ruoanlaitossa

Tuote lisätään aktiivisesti smoothieihin, cocktaileihin, täytteiden valmistamiseen pannukakkuihin ja paistamiseen niiden kanssa, lisäksi ne valmistetaan itsenäisenä ruokana, esimerkiksi paistettuna tai paistettuna.

Se on kiinnostavaa! Herätäksesi aamulla, voit ottaa kypsän banaanin, lasin kahvia ja lasin maitoa, sekoittaa tehosekoittimessa, ja juomaa täynnä oleva juoma on valmis juomaan..

Johtopäätös

Hedelmiä voi olla vaikea yliannostaa, mutta muista, että niissä on paljon kaliumia, jota löytyy myös muista vihanneksista. Jos mineraalin 3500 mg: n normi ylittyy, voi esiintyä vatsakipuja, pahoinvointia ja ripulia. Munuaissairaudesta kärsivien tulisi olla erityisen varovaisia. heikentynyt suorituskyky johtaa aineen viivästyneeseen viivästymiseen.

Säännöllisellä banaanien nautinnilla elintarvikkeissa kohtuudella on vahvistava vaikutus immuunijärjestelmään, joka on kyllästetty vitamiineilla ja kivennäisaineilla, erityisesti kaliumilla, mikä on ihmisille erittäin tärkeää.

Mitä banaanit sisältävät: taulukko hedelmien täydellisestä koostumuksesta

Banaani on ruohomainen monivuotinen kasvi, joka on kotoisin trooppisista maista, ja kasvin hedelmiä kutsutaan samalla tavalla. Niitä arvostetaan herkkuina ja ravitsemuksellisena osana ruokavaliota: maapallolla kerätään ja syötetään vuosittain noin 100 miljoonaa tonnia banaaneja. Banaani on terveellinen hedelmä, ja tänään todistamme sen sinulle, jos et vielä usko siihen. Saat selville mitä banaanit sisältävät: prosenttiosuus proteiinia, rasvaa, hiilihydraatteja, vitamiineja, kivennäisaineita, kuituja ja kaikkea muuta. Olemme jo kirjoittaneet, kuinka monta kaloria on banaanissa ja kuinka monta kromosomia banaanilla on. Käsittelemme nyt suoraan sen koostumusta..

Kuinka paljon proteiineja, rasvoja ja hiilihydraatteja on banaaneissa

Banaanin ravintoarvo, gr.

  • Proteiini
  • Rasvat
  • Hiilihydraatit

Banaanit ovat hiilihydraattiruoka, joten niiden positiiviset ominaisuudet paljastuvat parhaiten fyysisen toiminnan jälkeen ja myös ennen. Pari banaania ennen harjoittelua antaa sinulle mahdollisuuden ladata hitaita hiilihydraatteja etkä tunne nälkää pitkään aikaan (banaanien glykeeminen indeksi on matala). Harjoittelun jälkeen banaani, jossa on juustoa tai maitoa, tarjoaa tarvittavat aineet lihasmassaan..

Vitamiinien ja kivennäisaineiden sisältö banaanissa

Sisältö on ilmoitettu 100 g: lle. syötävä osa banaania
RavintoainemääräNormi**% normista 100 g: ssa% normista 100 kcal: ssa100% normaalia
Kalorisisältö96 kcal1684 kcal5,7%5,9%1684 g
Proteiini1,5 g76 g2%2,1%75 g
Rasvat0,5 g60 g0,8%0,8%63 g
Hiilihydraatit21 g211 gkymmenen%10,4%210 g
Orgaaniset hapot0,4 g
Ravintokuitu1,7 g20 g8,5%8,9%20 g
Vesi74 g2400 g3,1%3,2%2387 g
Tuhka0,9 g
Vitamiinit
A-vitamiini, RE20 mcg900 mcg2,2%2,3%909 g
beetakaroteeni0,12 mg5 mg2,4%2,5%5 g
B1-vitamiini, tiamiini0,04 mg1,5 mg2,7%2,8%1 g
B2-vitamiini, riboflaviini0,05 mg1,8 mg2,8%2,9%2 g
B4-vitamiini, koliini9,8 mg500 mg2%2,1%490 g
B5-vitamiini, pantoteeninen0,25 mg5 mgviisi%5,2%5 g
B6-vitamiini, pyridoksiini0,38 mg2 mgyhdeksäntoista%19,8%2 g
B9-vitamiini, folaatti10 mcg400 mcg2,5%2,6%400 g
C-vitamiini, askorbiinihappo10 mg90 mg11,1%11,6%90 g
E-vitamiini, alfatokoferoli, TE0,4 mg15 mg2,7%2,8%15 g
K-vitamiini, filokinoni0,5 μg120 mcg0,4%0,4%125 g
PP-vitamiini, NE0,9 mg20 mg4,5%4,7%20 g
Niasiini0,6 mg
Makroelementit
Kalium, K.348 mg2500 mg13,9%14,5%2504 g
Kalsium, Ca8 mg1000 mg0,8%0,8%1000 g
Magnesium, Mg42 mg400 mg10,5%10,9%400 g
Natrium, Na31 mg1300 mg2,4%2,5%1292 g
Fosfori, Ph28 mg800 mg3,5%3,6%800 g
Hivenaineet
Rauta, Fe0,6 mg18 mg3,3%3,4%18 g
Mangaani, mn0,27 mg2 mg13,5%14,1%2 g
Seleeni, Se1 μg55 mcg1,8%1,9%56 g
Fluori, F2,2 μg4000 mcg0,1%0,1%2200 g
Sinkki, Zn0,15 mg12 mg1,3%1,4%12 g
Sulavat hiilihydraatit
Tärkkelys ja dekstriinit2 g
Mono- ja disakkaridit (sokerit)19 genintään 100 g
Tyydyttyneet rasvahapot
Tyydyttyneet rasvahapot0,2 genintään 18,7 g

Selvitetään nyt, mitkä ovat näiden aineiden erityiset edut banaanissa.

Tarkastelemme banaanin tärkeimpiä ravintoaineita - niitä, joille hedelmiä arvostetaan eniten..

  • Korkea kaliumpitoisuus. Se on hyödyllinen sydämelle, verisuonille, ihmisen hermostolle, osallistuu kehon vesi-suolatasapainon normalisointiin.
  • 3 banaania antaa naiselle päivittäisen magnesiumin tarpeen ja 5 banaania miehelle. Magnesiumin puute aiheuttaa ongelmia melkein jokaisessa ihmisen elimessä, on erittäin tärkeää kuluttaa tämän hivenaineen päivittäinen saanti.
  • Banaanit sisältävät runsaasti B-vitamiineja: B1 (tiamiini), B2 (riboflaviini), B3 (niasiini), B5 (pantoneniinihappo), B6 ​​(pyridoksiini), B9 (foolihappo). Kaikki nämä vitamiinit ovat aineenvaihdunnan perusta, ovat hyödyllisiä verisuonille ja aivoille, osallistuvat kehossa välttämättömien aineiden, kuten hemoglobiinin, histamiinin, hyvän kolesterolin, serotoniinin, adrenaliinin, tuotantoon. Ja paljon muuta - ei kertoa pähkinänkuoressa.
  • Fosfori, jota on runsaasti banaaneissa, edistää terveellistä kasvua ja hampaiden, luiden palautumista.
  • Toinen banaanien valttikortti on korkea beetakaroteenipitoisuus, C- ja E-vitamiinit.
  • Vaikka pienemmässäkin määrässä, mutta banaanit sisältävät myös rautaa, kalsiumia, natriumia, sinkkiä, kuparia ja seleeniä - elimistölle tärkeitä hivenaineita.

Kuten näette, banaanit sisältävät runsaasti ihmisille hyödyllisiä aineita. Heillä on myös haittoja: esimerkiksi suuri määrä hiilihydraatteja ei tee niistä parasta ruokaa yöksi. Diabetes- ja joitain muita sairauksia sairastavien tulisi syödä niitä varoen. Et voi väärinkäyttää banaaneja imettäville äideille. Mutta yleensä banaaneja suositellaan melkein kaikille! Tärkeintä ei ole syödä niitä nopeudella, pesty spriteillä.

Banaani

Banaaneilla on antioksidantteja, anti-inflammatorisia, antibakteerisia ja antiallergeenisia ominaisuuksia. Banaanikomponenttien (dopamiini, serotoniini, adrenaliini ja noradrenaliini) avulla he hoitavat ateroskleroosia, hypertensiota, lisäävät maksaentsyymin aktiivisuutta, lievittävät kouristuksia ja pienet annokset banaania lisäävät siittiöiden laatua ja määrää..

Tärkeintä ei ole liikaa banaaniruokavaliota, jotta ei saada päinvastaista vaikutusta, eikä myöskään aiheuta ylipainoon ja suonikohjuihin liittyviä ongelmia..

Banaanien terveyshyödyt

Koostumus ja kaloripitoisuus

Perusaineet (mg / 100 g):Tuoreet jälkiruoat ilman kuorta [7]Tuoreet keltaiset plantainit [8]Leivotut keltaiset plantainit [9]Paistetut keltaiset plantainit [10]
Vesi74,9165.2055,8749.17
Hiilihydraatit22.8431,8941,3736.08
Sokeri12.2317.5121.333.63
Ravintokuitu2.061.72.23.5
Proteiini1.091.301.521.5
Rasvat0,330,350,1611.81
Kalorit (Kcal)89122155309
Mineraalit
Kalium358487477482
Magnesium27364158
Fosfori22323744
Kalsiumviisi434
Natrium1322
Rauta0,260,550,280,67
Sinkki0,150,190,210,23
Vitamiinit
C-vitamiini8.718.416.43.4
PP-vitamiini0,6650,6720,6850,818
B6-vitamiini0,3670,2420,2100,264
B2-vitamiini0,0730,0760,1300,102
A-vitamiini0,064
B1-vitamiini0,0310,0620,0900,047

Tutkittuamme yllä olevia taulukoita voidaan päätellä, että tuore banaani ei ole kovin rasvainen, mutta erittäin ravitseva ja energisesti arvokas tuote. Mitä plantaaneihin, jotka vaativat lämpökäsittelyä ennen kulutusta, niissä on runsaasti samoja mineraaleja ja vitamiineja kuin jälkiruokabanaaneissa. Tällaisten hedelmien paistaminen antaa sinun säilyttää niiden hyödylliset aineet, mutta paistaminen vähentää vitamiinien määrää ja tekee niistä rasvaisempia ja ravitsevampia..

Parantavat ominaisuudet

Huolimatta siitä, että banaani on 75% vettä, se sisältää monia hyödyllisiä komponentteja. Esimerkiksi tämä trooppinen hedelmä on erittäin rikas kaliumia ja auttaa siten kehoa ylläpitämään sydämen ja munuaisten terveyttä sekä parantamaan keskittymistä ja aivotoimintaa. Tutkijat väittävät, että riittävä määrä tätä mineraalia elimistössä estää munuaiskivien muodostumisen, auttaa normalisoimaan verenpainetta ja vähentää sydänkohtauksen riskiä 27% [11]. Magnesiumilla yhdessä C- ja B6-vitamiinien kanssa on myös positiivinen vaikutus sydämen työhön..

Lisäksi banaania suositellaan ripulin hoitoon. Hedelmät eivät yksin ratkaise tilannetta, mutta ne auttavat varmasti palauttamaan kehosta huuhdeltavan kaliumpitoisuuden vatsavaivojen aikana [12]. Banaani sisältää myös ravintokuitua, joka tukee normaalia suoliston toimintaa ja jolla on tärkeä rooli paksusuolen syövän ehkäisyssä. Muuten, banaanin antioksidantit voivat auttaa vähentämään vapaiden radikaalien aiheuttamia vahinkoja, joiden tiedemiehet uskovat edistävän syöpäkasvainten kehittymistä..

Banaania pidetään tehokkaana apuna haavaumien torjunnassa, koska se sisältää aineita, jotka vastustavat tätä tautia aiheuttavia bakteereja. Sillä on myös antasidinen vaikutus (vähentää limakalvon ärsytystä, rauhoittaa ruoansulatuskanavaa) ja ympäröi mahalaukun seinät.

Banaanit ovat terveellisiä missä tahansa iässä, mutta ovat erityisen tärkeitä varhaisessa iässä. Joten tämän trooppisen hedelmän perunamuusista tulee yleensä melkein ensimmäinen vauvan ateria äidinmaidon jälkeen. Banaani ei yleensä aiheuta allergioita ja antaa lapsen keholle hyödyllisiä aineita. Lisäksi brittiläisten tutkijoiden havaintojen mukaan, jos lapset syövät yhden banaanin päivittäin, heidän astman kehittymisriskinsä vähenee 34% [12]..

Tämän trooppisen hedelmän syöminen hyödyttää myös silmiä. Huolimatta siitä, että porkkanaan liittyy yleensä positiivinen vaikutus silmiin, banaanit myötävaikuttavat myös silmänpohjan rappeutumisen (verkkokalvon vaurioituminen ja keskushermoston heikentyminen) torjuntaan A-vitamiinin läsnäolon vuoksi..

Banaanit eivät sisällä kovin suuria määriä kalsiumia, mutta silti se auttaa vahvistamaan luita. Lisäksi tietyt sulamattomat hiilihydraatit lisäävät kehon kykyä absorboida kalsiumia muista lähteistä..

Lopuksi banaanit liitetään usein ja hyvästä syystä urheilijoille tarkoitettuun tuotteeseen. Mineraalit ja nopeat hiilihydraatit kyllästävät kehoa ja antavat energiaa ja energiaa intensiiviseen harjoitteluun. Lisäksi jotkut tutkijat uskovat, että banaanit voivat auttaa lievittämään lihaskramppeja ja lievittämään kurkkukipua. Tätä vaikutusta ei kuitenkaan ole tieteellisesti todistettu..

Vastaavasti banaanien vaikutusta ihmisen mielialaan ei ole osoitettu. Banaanista saatu antioksidantti dopamiini ei vaikuta hormonaalisiin tasoihin, joten sinun ei pidä liittää sen nauttimista mielialan paranemiseen. Ja kun kyseessä on aminohappo tryptofaani, joka muuttuu kehossa hermovälittäjäaineeksi serotoniiniksi (”hyvän mielialan hormoni”), sen määrä banaanissa on niin merkityksetön, että se tuskin voi vaikuttaa mielialaan.

Lääketieteessä

Vaikka banaaneja ei käytetä lääketeollisuudessa, niillä on epäilemättä lääkinnällisiä ominaisuuksia, joita käytetään laajasti perinteisessä lääketieteessä. Trooppisissa maissa, joissa banaania pidetään yhtenä päivittäisen ruokavalion pääkomponenteista, erilaisten sairauksien hoidossa käytetään paitsi hedelmälihaa myös muun kasvin (juuret, lehdet, kukat, hedelmänkuori). Esimerkiksi uskotaan, että kukkien infuusio auttaa diabeteksen, haavaumien ja keuhkoputkentulehduksen yhteydessä, juuret - vatsavaivoissa, punatauti ja lehdet - ihohaavoissa ja palovammoissa [13]. Alueellamme banaanin käyttö lääkinnällisiin tarkoituksiin rajoittuu pääasiassa hedelmien ja niiden kuoren käyttöön..

Juomat ja infuusiot

Keuhkoputkentulehduksen yhteydessä, yhdessä lääkehoidon kanssa, on suositeltavaa juoda hunaja-banaanijuomaa. Valmistele se kuorimalla ja murskaamalla 3 kypsää banaania, kaatamalla niiden päälle 400 ml kiehuvaa vettä ja antamalla seoksen hautua noin 30 minuuttia. Lisää 2 rkl hunajaa jäähdytettyyn tuotteeseen ja juo puoli lasia 4 kertaa päivässä 5 päivän ajan.

Suklaabanaanijuomat voivat auttaa pääsemään eroon kurkkukivusta. Sinun on sekoitettava 1 kypsä banaani ja lisättävä siihen 1 rkl kaakaojauhetta. Liuotetaan sitten saatu seos 1 lasiin keitettyä maitoa. Ota lääke ennen nukkumaanmenoa 5 päivän ajan.

Kuivan yskän torjumiseksi on suositeltavaa vaivata yksi kypsä banaani, lisätä 100 ml appelsiinimehua, 200 ml kiehuvaa vettä, 1 rkl hunajaa ja kanelia maun mukaan. Käytä tuotetta 5-7 päivää. Ja jos panit kokonaisen banaanin kuorineen, kuten teetä, lisäämällä vähän kanelia, niin unettomuuslääke tulee ulos..

Perinteiset parantajat väittävät, että yksi banaanisose banaanilasissa maitoa voi auttaa kehoa selviytymään lievistä allergisista reaktioista. Juomaa tulisi käyttää 2-3 kertaa päivässä. Ja jos lisäät vähän hunajaa tähän seokseen, saat hyvän krapula-parannuksen..

Lopuksi banaanikvassia pidetään kehon avustajana rytmihäiriöiden yhteydessä. Valmistamiseksi 2 kuppia hienonnettua banaanikuorta asetetaan juustoliinaan ja kaadetaan 3 litraa kiehuvaa vettä. Lisää sitten 1 rkl smetanaa, lasillinen sokeria ja jätä 12 päiväksi. Nesteen pinnalle voi muodostua ohut kerros hometta, joka on poistettava välittömästi. 12 päivän kuluttua 1 litra kvassia voidaan kaataa ja suodattaa cheeseclothin läpi ja loput lisätä 1 litra vettä ja kolmasosa lasillista sokeria, jolloin se hautuu vielä muutaman päivän. Sinun täytyy juoda kvassia puoli lasia 2 kertaa päivässä ennen syömistä.

Sovelluksina käytetään banaanikuoria, harvemmin banaanimassaa. Ihon sisäpuoli toimii luonnollisena antiseptisenä aineena ja tanniinien ja vahan ansiosta voi estää verenvuodon. Lisäksi sen koostumuksessa olevat öljyt auttavat lievittämään kipua ja kutinaa. Siten kuorta tai massaa, joka on varovasti irrotettu siitä veitsellä, voidaan käyttää naarmuihin, hankauksiin, kovettumiin, mustelmiin, palovammoihin ja hyönteisten puremiin. Suositut reseptit viittaavat myös siihen, että banaanikuoria käytetään säännöllisesti syyliin. Tuloksen pitäisi olla näkyvissä 3-4 viikon kuluttua.

Itämaisessa lääketieteessä

Itäisessä käytännössä banaania pidetään hyödyllisenä tuotteena ja sitä käytetään eri tarkoituksiin. Erityistä huomiota kiinnitetään hedelmien kypsyyteen, koska tämä vaikuttaa suuresti sen lääkeominaisuuksiin. Esimerkiksi kypsymisen yhteydessä banaaniin ilmestyy proteiini, joka osallistuu syöpäkasvainten kehittymisen estämiseen. Päinvastoin, kypsymättömät banaanit sisältävät kestävää tärkkelystä (ravintokuitua), jonka intialaiset lääkärit uskovat parantavan diabetesta..

Itämainen lääketiede pitää banaania myös tehokkaana tapana tukkia verisuonia. Tämä hedelmä sisältää fytosteroleja, jotka auttavat alentamaan kolesterolitasoja. Yhden reseptin mukaan kaada 50 g banaanimuusia kupillisen teetä ja lisää 2 tl hunajaa. Tämä lääke tulisi juoda aamulla ja illalla..

Lisäksi itäisessä käytännössä ei ole tapana yhdistää banaania maitoon, kuten lännessä usein tehdään. Uskotaan, että tällainen yhdiste vaikuttaa negatiivisesti ruoansulatuskanavaan, voi aiheuttaa allergioita ja voi myös aiheuttaa, näennäisesti täysin toisistaan ​​riippumattomia, yskää ja vuotavaa nenää [14].

Tieteellisessä tutkimuksessa

Koska banaanilla on monia hyödyllisiä ominaisuuksia ja se on ruokavalion pääosa monissa trooppisissa maissa, se on jo pitkään ollut tieteellisen tutkimuksen kohteena. Tutkijat etsivät tapoja tehdä hedelmistä vastustuskykyisempiä erilaisille sairauksille sekä tutkivat sen potentiaalia lääkkeenä..

Esimerkiksi äskettäin saatiin onnistuneesti päätökseen kymmenen vuotta kestävä humanitaarinen projekti australialaisten tutkijoiden joukosta, jonka tavoitteena oli tuoda esiin banaaneja, jotka sisältävät runsaasti A-provitamiinia. Tämä tehtävä asetettiin tutkijoiden eteen johtuen siitä, että Ugandassa ja useissa muissa Afrikan maissa satoja tuhansia lapsia kuolee tai heistä tulee sokea, koska elimistössä ei ole tätä vitamiinia. Nyt ongelma ratkaistaan ​​osittain tulevaisuuden "kultaisten" banaanien satojen ansiosta [15]. Samanaikaisesti karotenoidien tuotantomekanismeja banaaneissa tutkitaan Yhdysvalloissa [16]..

Myös Yhdysvalloissa ryhmä tutkijoita eri maista työskentelee banaanista löydetyn yhdisteen - proteiinilektiinin (BanLec) - tutkimiseksi. Todettiin, että tästä proteiinista voi tulla perusta virustaudit (influenssa, hepatiitti C, HIV jne.) Vastaan. Ensimmäiset kokeet osoittivat, että se ei salli virusten pääsyä kehon soluihin, mutta samalla aiheuttaa sivuvaikutuksia ärsytyksen ja tulehduksen muodossa. Tutkijat ovat hiukan "täydentäneet", ja BanLecia testataan vähitellen eläimillä ja sitten ihmisillä. [17].

Lisäksi brittiläiset tutkijat pyrkivät luomaan lääkkeitä, jotka käyttävät banaanista ja parsakaalista saatuja kuituja. Tämä lääke on tarkoitettu Crohnin tautia (maha-suolikanavan tulehduksellinen sairaus) sairastavien potilaiden hoitoon [18].

Dietetiikassa

Ravitsemusasiantuntijat suosittelevat banaania pohjukaissuolen, vatsan ja suuontelon limakalvojen tulehdussairauksiin. Se sisältyy ruokavalioon haimasairauksiin sekä joihinkin maksa- ja munuaissairauksiin..

Painonpudotukseen tähtäävien ruokavalioiden osalta suhtautuminen banaaniin on tällä alalla epäselvä. Jotkut ihmiset uskovat, että tämä hedelmä on liian korkea kaloreita eikä sitä missään tapauksessa tule sisällyttää laihduttavan henkilön ruokavalioon. Toiset päinvastoin väittävät, että vaikka banaani on runsaasti kaloreita, se ei sisällä rasvaa, joten sitä voidaan ja pitäisi käyttää, mutta kohtuullisesti..

Joka tapauksessa ruokavalion aikana on suositeltavaa syödä kypsymättömiä banaaneja, jotka sisältävät tärkkelystä, jolla ei ole vielä aikaa muuttua sokeriksi. Tällaisen hedelmän glykeeminen indeksi on vain 30 yksikköä, kun taas kypsässä banaanissa on noin 50. Siksi kypsymättömän hedelmän sulattaminen kestää kauemmin, välttää sokerin voimakasta hyppäämistä ja lisää pitoisuutta..

Kokkaamisessa

Joissakin trooppisissa maissa, joissa banaani on ruokavalion perusta, sitä ei kuluteta vain raakana tai jälkiruokana, vaan myös keitettynä, friteerattuna ja paistettuna hiilen päällä. Yleensä piharatamoita käytetään lisukkeiden valmistamiseen. Afrikkalaiset lisäävät niitä viljoihin, munakkaisiin ja jopa keittoihin, ja Kiinassa banaania löytyy kasvissalaatista. Kastikkeet, pannut, sirut valmistetaan banaanien pohjalta, niistä valmistetaan jauhoja ja ketsuppia.

Muuten, banaani voi olla kätevä myös lihaa kypsennettäessä. Kokenut kotiäidit lisäävät pannulle banaaninkuoria, jotta se olisi pehmeämpi ja pehmeämpi.

Mitä tulee banaanin yhteensopivuuteen muiden elintarvikkeiden kanssa, se yhdistyy hyvin makeisiin hedelmiin ja pähkinöihin. Jotkut ravitsemusterapeutit eivät näe banaanin sekoittamisessa maitotuotteisiin mitään houkuttelevaa, kun taas toiset pitävät tällaista tandemia mahdottomana hyväksyä. On parasta syödä banaania aterioiden välillä erillään muista aterioista..

Banaanista valmistetaan monenlaisia ​​juomia tuoreista mehuista, smoothieista ja cocktaileista teeseen, kahviin, oluen ja giniin. Meille perinteisempi mehu ja smoothie, on suositeltavaa juoda joka päivä aterioiden välillä tai liikunnan jälkeen. Victoria's Secret -ravitsemusterapeutit ja kouluttajat suosittelevat vihreän mehun valmistamista banaanista, kahdesta päärynästä, selleri-varresta, kourallisesta pinaatista, sitruunasta ja hunajasta..

Kahvin ystäville ei välttämättä ole rajoitettu banaanisiirapin lisäämistä juomaan, vaan myös kokeilla tuoreita hedelmiä. Joten sinun täytyy jäähdyttää 350 ml vahvaa kahvia, lisätä 100 g jäätelöä, 1 banaani, ripaus kanelia, pieni raastettu suklaa ja lyödä kaikki sekoittimessa. Laita sitten murskattu jää lasiin ja kaada juoma.

Banaania käytetään myös alkoholijuomissa. Esimerkiksi Ugandassa sitä käytetään kansallisten juomien valmistamiseen Waragi (kotitekoinen gini). Yleensä waragi juopuu tynnyreistä erityisten pitkien olkien kautta..

Banaanista voidaan myös tehdä makea viinipohjainen cocktail. Tee tämä ottamalla 1 banaani, 2 limeä, 100 g suklaajäätelöä, 1 rkl jauhesokeria lasilliseen muskottipähkinäviiniä ja lisäämällä jäätä sekoituksen jälkeen.

Kosmetologiassa

Lukuisat tutkimukset osoittavat, että banaanista on hyötyä paitsi sisäelinten ja järjestelmien terveydelle myös tehokkaasti, kun sitä käytetään ulkoisesti. Tätä hedelmää käytetään aktiivisesti kosmetiikan kehittämiseen ihon ja hiusten hoitoon. Maailman kosmeettiset jättiläiset ostavat vuosittain tonnia banaaneja erilaisten voiteiden, naamioiden, voiteiden jne. Valmistamiseksi..

Banaanin uskotaan kosteuttavan kasvojen ihoa, poistavan ryppyjä ja torjumassa aknea. Kosteuttavan naamion resepti on yksinkertainen: Sekoita puolet kypsästä banaanimuusista 1 rkl jogurttia ja 1 rkl E-vitamiiniöljyä.Käytä puhtaille kasvoille ja huuhtele 30 minuutin kuluttua. Jotta iho olisi joustavampaa ja joustavampaa, sinun on sekoitettava banaanikuoresta leikattu massa ja yksi keltuainen. Tätä naamiota pidetään 5 minuuttia ja pestään sitten pois. Aknen hoitamiseksi hiero vain vaurioitunutta aluetta kuoren sisäosalla ja huuhtele vedellä muutaman minuutin kuluttua.

Hiusten hoidossa banaanilla on ravitseva, kosteuttava ja vahvistava vaikutus. Vaikutuksen saavuttamiseksi ja vaikeuksien välttämiseksi sinun on noudatettava seuraavia suosituksia:

  • älä vaivaa banaania haarukalla, vaan lyö sekoittimella, kunnes saadaan homogeeninen massa, muuten kokkareet eivät pese hyvin;
  • levitä hiuksiin ennen vaahdon huuhtelemista vedellä ja vaahdota shampoolla, muuten hiukset voivat jäädä tahmeaksi;
  • älä pidä naamiota hiuksissasi yli 20-30 minuuttia (älä anna sen kuivua).

Reseptejä varten sinun täytyy vain lyödä raaka muna ja 4 rkl banaanimuusia kaavan valmistamiseksi. Kosteuttavan vaikutuksen saavuttamiseksi sekoita 3 rkl banaania ja avokado-sosea, raaka muna ja 2 rkl puhdistamatonta oliiviöljyä. Taistelussa hiustenlähtöä vastaan ​​on suositeltavaa yhdistää 4 rkl banaanimuusia 1 rkl merisuolaa ja lisätä hieman oliiviöljyä ohuemmaksi. Tämä naamio hierotaan juuriin levittämättä hiusten koko pituutta..

Epätavanomainen käyttö

Itse banaanihedelmää käytetään yleensä melko perinteisesti, vaikka joskus banaaninkuoria käytetään nahkaisen kenkälakan sijasta tai kosmetiikkana, mutta banaaninlehdet löytävät paljon laajemman käyttötarkoituksen..

Ensinnäkin niitä käytetään koristeena erilaisissa buddhalaisissa seremonioissa ja rituaaleissa. Ne toimivat myös Intian perinteisten ruokien levyinä. Toiseksi banaanilehdistä tehdään erikoisia sateenvarjoja sekä eräänlainen käärepaperi ruokaa varten. Kolmanneksi kasvatetaan jopa erityinen kasvilaji - tekstiilibanaani. Sen vahvaa vääriä lehtipuita käytetään kalaverkkojen, köysien ja lauttojen valmistamiseen. Lopuksi osassa Intiaa banaanilehtiä käytetään edelleen vessapaperin sijaan..

Banaanin vaaralliset ominaisuudet ja vasta-aiheet

Kuten mikä tahansa muu elintarvike, jolla on yleinen positiivinen vaikutus kehoon, banaani voi joissakin tilanteissa tuottaa päinvastaisen vaikutuksen. Tämä ei tarkoita sitä, että se on suljettava kokonaan pois ruokavaliosta, mutta tietyissä olosuhteissa tämän hedelmän kulutusta tulisi rajoittaa..

  • Banaani poistaa aktiivisesti nestettä kehosta, minkä seurauksena veri sakeutuu ja sen virtaus elimiin ja kehon osiin vähenee. Siksi suonikohjuista kärsiviä ihmisiä, miehiä, joilla on erektio-ongelmia, ja potilaita, joilla on tromboflebiitti, ei pidä viettää banaanien syömisen yhteydessä..
  • Beetasalpaajien käyttö sydänsairauksiin lisää merkittävästi kaliumpitoisuutta kehossa, joten sinun ei pitäisi syödä suuria määriä banaaneja, joissa on runsaasti tätä mineraalia, etenkin epäterveellisten munuaisten yhteydessä..
  • Suuria määriä banaaneja ei suositella ärtyvän suolen oireyhtymään, koska ne voivat aiheuttaa turvotusta.
  • Hallitsematon banaanien käyttö on vasta-aiheista liikalihavilla ihmisillä.
  • Diabetespotilaiden on oltava varovaisia ​​valitessaan banaaneja. Parasta on syödä hieman kypsymättömiä hedelmiä, koska kypsyessään niiden sisältämät monimutkaiset hiilihydraatit (tärkkelys ja kuitu) muutetaan hiilihydraateiksi, joilla on korkea glykeeminen indeksi.

Olemme keränneet tässä kuvassa tärkeimmät kohdat banaanin eduista ja mahdollisista vaaroista, ja olemme erittäin kiitollisia, jos jaat kuvan sosiaalisissa verkostoissa linkin avulla sivullemme:

Mielenkiintoisia seikkoja

Alueet, joilla banaanit kasvavat, sijaitsevat samalla ilmastovyöhykkeellä, joka ympäröi koko maapalloa, ja niille on annettu leikkisä nimi "banaanivyö". Monissa näistä maista banaanin merkitys ei ole huonompi kuin meidän leipämme, mutta Ugandaa ja Burundia pidetään johtajina tämän hedelmän kulutuksessa, jossa tilastojen mukaan jokainen syö noin 200 kg vuodessa..

Mutta Filippiineillä banaaneja ei vain syöty, vaan ne ansaitsevat myös hyvää rahaa. Gokusen-lajike kasvatettiin ottamalla 100 muusta lajikkeesta paras, joten tämä hedelmä on aromaattisempi ja makeampi kuin muut. Sitä kasvatetaan 500 m merenpinnan yläpuolella ekologisesti puhtaalla maalla. Yksi hedelmä painaa noin 200 g ja maksaa 6 dollaria.

Luonnollisesti trooppisten maiden asukkaat, jotka kasvattivat ja kuluttivat banaaneja tuhansien vuosien ajan, eivät voineet olla ottamatta käyttöön tämän hedelmän kuvaa kulttuurissaan ja kielellään. Esimerkiksi jos maassamme, kun kaikki menee hyvin, he sanovat "kuin kellokoneisto", Intiassa he sanovat "se menee kuin banaaninahka". On myös monia afrikkalaisia ​​sananlaskuja, joissa esimerkiksi banaania tai sen lehtiä verrataan ihmiseen: "vanha banaanilehti oli myös kerran nuori ja vihreä" tai "lapsi, joka synnytti lapsen, on kuin banaanipuu, joka murtui hedelmien painon alla"..

Jos trooppisissa maissa banaania on kohdeltu pitkään suotuisasti, niin ei voida sanoa Euroopasta. Esimerkiksi Saksassa 30-luvulla. 1900-luvulla eksoottiset hedelmät leimattiin "isänmaattomiksi". Asia on, että banaanien tuontiin käytettävät rahat suunnattiin muihin tarpeisiin. Tämän piilottamiseksi lääkäreiden koko maassa oli pakko noudattaa käskyjä puhua banaanin kauheasta vaarasta. Ja hedelmäkaupoissa oli julisteita "Patriotit syövät saksalaisia ​​omenoita".

Nykyään banaaneja myydään aktiivisesti kaikkialla maailmassa, ja markkinoijat eivät kyllästy keksimään uusia tapoja lisätä myyntiä. Joten yhdestä Yhdysvaltain supermarketeista voit ostaa ylikypsiä banaaneja liitteenä olevan banaanileivän reseptin kanssa. Ja Koreassa he keksivät paketin, joka sisälsi seitsemän eripituista banaania (vielä vihreästä syötäväksi valmiiksi). Ajatuksena on, että hedelmät kypsyvät vähitellen ja ostamalla tällaisen sarjan asiakas saa kypsän banaanin joka päivä..

Banaani löytää heijastuksensa maailman kulttuurista. Hänelle on omistettu muistomerkkejä (Yhdysvalloissa, Australiassa, Kanadassa, Norjassa), museoita avataan (Australiassa, Yhdysvalloissa, Saksassa), ja 10. huhtikuuta vietetään tälle hedelmälle omistettua päivää. Lisäksi banaaneista laulettiin kappaleita (esimerkiksi Louis Priman "Meillä ei ole banaaneja" tai Jake Owenin "Vihreitä banaaneja"), niistä kirjoitettiin lasten runoja, ne kuvattiin usein asetelmissa. Viime aikoina on esiintynyt taiteilijoita, kuten hollantilainen Stefan Bruchet, joka tekee banaanihedelmistä todelliset taideteokset..

Kasvitieteellinen kuvaus

Banaani on banaaniperheen (latinalainen musaceae) suuren monivuotisen yrtin hedelmä. Vaikka olemme tottuneet ajattelemaan banaaneja vain hedelminä jokapäiväisessä elämässä ja ruoanlaitossa, kasvitieteilijät luokittelevat ne marjoiksi. Nämä epätyypilliset marjat kuuluvat vehnän, riisin, maissin ja perunoiden ohella maailman tärkeimpiin viljelykasveihin. Tilastojen mukaan ihmiset ympäri maailmaa syövät vuosittain noin sata miljardia banaania [1].

nimen alkuperä

Mitä tulee tieteelliseen termiin Musa, sen alkuperästä on kaksi versiota. Ensimmäisen mukaan se on lainattu arabian kielestä, jossa sana mauz (arabialainen موز) tarkoittaa banaania. Toisen version mukaan latinankielinen nimi annettiin kreikkalaisen renessanssin kasvitieteilijän Antonio Muse kunniaksi. Itse sanasta "banaani" se kuulostaa samalla tavalla useimmilla nykyaikaisilla eurooppalaisilla kielillä. Todennäköisesti alun perin portugalilaiset tai espanjalaiset ottivat sen käyttöön Länsi-Afrikan kielestä Wolof, jossa se lausutaan - banaani [2].

Historia

Lukuisat banaanin alkuperää tutkijat ovat yhtä mieltä siitä, että Malaijan saaristo ja Oseania olivat tämän hedelmän syntymäpaikka. Tutkijat uskovat, että ihmiset alkoivat kasvattaa banaaneja siellä ihmisravinnoksi 5. vuosituhannella eKr. Ja jotkut jopa väittävät, että banaania viljeltiin Papua-Uudessa-Guineassa (Oseania) jo 8. vuosituhannella eKr. [3]

Tähän asti kiistat banaanien esiintymisajasta Afrikassa eivät ole laantuneet. Jotkut tutkijat ovat vakuuttuneita siitä, että banaaneja on kasvatettu Madagaskarilla noin 3000 vuotta. Voimakkaammat todisteet viittaavat kuitenkin siihen, että nämä hedelmät ilmestyivät Afrikan saarella vasta vuosina 400-600 jKr, aasialaisten kolonialistien ansiosta. Noin samaan aikaan banaanit levisivät kaikkialle Lähi-itään, ja Kiinassa ne ilmestyivät hieman aikaisemmin - noin 200 jKr., Vaikka ne onnistuivat saamaan suuren suosion vasta 1900-luvulla [4]..

Kiitos portugalilaisten merimiesten, jotka löysivät makeat keltaiset hedelmät Afrikasta, banaaniviljelmät ilmestyivät Kanariansaarille, ja sieltä nämä hedelmät avasivat tien Karibian, Keski- ja Etelä-Amerikan maihin. Pohjois-Amerikan mantereella keltaiset hedelmät sisällytettiin paikallisten asukkaiden ruokavalioon vasta 1800-luvun jälkipuoliskolla..

Sama kohtalo kohtasi banaania Euroopassa. Viktoriaanisen aikakauden alkuun asti banaaneilla ei ollut suurta kysyntää, vaikka ne olivat tunnettuja jo vanhassa maailmassa (legendojen mukaan niiden erinomainen maku iski Aleksanteri Suurta, joka toi ne Intiasta). Uusi kiinnostus banaaneja kohtaan nousi 1800-luvulla Hampurissa, Saksassa, jossa merimiehet toivat tämän merentakaisen hedelmän ja pyyhkäisi ympäri Eurooppaa. Ranskalaiset pitivät erityisesti uudesta herkusta. Lisäksi Pariisissa banaanista on tullut kiinteä symboli salon-elämästä..

Venäjän osalta banaanien aktiivinen tuonti alkoi Nikita Hruštšovin johdolla. Luonnollisesti ei tarvitse puhua näiden hedelmien laajasta saatavuudesta, mutta suurissa kaupungeissa ne ilmestyivät ajoittain hyllyille. Kuitenkin 60-luvulla. Neuvostoliiton suhteet yhteen trooppisten hedelmien kahdesta päätoimittajasta, Kiinaan, heikentyivät. Ja toinen toimittajavaltio, Vietnam, oli sodassa, joten banaanien tuonti käytännössä loppui. 70-luvulla. Leonid Brežnev perusti hedelmien tuonnin Afrikasta ja Latinalaisesta Amerikasta.

Mielenkiintoista on, että toisin kuin aikamme, jolloin makeaa keltaista banaania voi ostaa melkein mistä tahansa päin maailmaa, aikaisemmin ei ollut mahdollista nauttia tämän trooppisen hedelmän makeasta lajikkeesta kaikkialla. Ei kaikissa maissa, joissa banaaneja kasvatettiin, ne sopivat syömään raakana. Ja maku voi olla huomattavasti erilainen.

1800-luvulla oli kuitenkin onnekas sattuma, että makea banaanihedelmä levisi ympäri maailmaa. Vuosisadan alussa ranskalainen kasvitieteilijä ja kemisti Jean-Francois Pouillat toi Martiniquesta Jamaikalle erilaisia ​​banaaneja, jotka myöhemmin nimettiin Gros Micheliksi [5]. Tämä makea trooppinen hedelmä sai nopeasti suosiota paikallisten keskuudessa, ja ensimmäisten jäähdytyskammioiden saapuessa Jamaika alkoi toimittaa ensimmäiset suuret banaanilähetykset muihin maihin. Niinpä Gros Michel saavutti vähitellen maailmanlaajuisen maineen..

Lajikkeet

Banaanien lajit ja lajikkeiden monimuotoisuus ovat hämmästyttäviä. Syötäviä hedelmiä tuottavien kasvien lisäksi on koriste- ja villibanaaneja. Suoraan syötävät banaanilajikkeet jaetaan perinteisesti jälkiruokaan (makealla massalla) ja plantaaneihin (jossa on kova, tärkkelyspitoinen ydin). Ensimmäiset syödään yleensä raakana tai kuivattuina, kun taas jälkimmäiset vaativat lämpökäsittelyä tai niitä käytetään karjan rehuna..

Mielenkiintoista on, että lähes kaikki nykyään kasvatetut syötävät banaanilajikkeet ovat yhden kultigeenin lajikkeita - viljelty kasvi, jolla ei ole analogia luonnossa. Joskus luonnonvaraisilla banaaneilla on visuaalinen samankaltaisuus tuttujen keltaisten puolikuiden kanssa, mutta niiden sisällä on täynnä siemeniä, ja pienellä määrällä sellua on epämiellyttävä maku..

Syötyjen banaanien osalta melkein kaikki olemassa olevat lajikkeet ovat muunnelmia ihmisen kasvatetusta hybridistä. Kasvattajien työ mahdollisti hyvien makuominaisuuksien ja vaaditun vastustuskyvyn sairauksia ja tuholaisia ​​vastaan. Ottaen huomioon, että kasvi lisääntyy vegetatiivisesti, kaikilla nykyään kasvavilla banaaneilla on itse asiassa sama esivanhempi..

Jopa tällainen huolellinen työ ei kuitenkaan takaa hedelmien turvallisuutta. Esimerkiksi jo mainittu Gros Michel -lajike, kiistaton maailmanlaajuisten toimitusten johtaja, tuhoutui lähes kokonaan 1900-luvun puolivälissä taudista nimeltä Panaman sieni. Sen jälkeen tutkijat kehittivät uuden lajikkeen - Cavendishin, joka löytyy nyt myymälähyllyiltä ympäri maailmaa..

Epätavallisista banaaneista erotetaan jo kuvatun villin lisäksi myös punainen Cavendish, jolla on vastaavan värisen ihon lisäksi kermamainen maku vadelma-muistiinpanojen kanssa. Jaavan saarelta löytyy sininen banaani, ja Floridassa ja Havaijilla kasvavat Ae Ae-banaanit, jotka ulkonäöltään (tummanvihreän ja vaaleanvihreän raidan vuorottelu) muistuttavat enemmän kesäkurpitsaa [6]. Lisäksi niin kutsuttu "vauvan banaani" on suosittu monissa maailman maissa, myös meidän. Kuten nimestä voi päätellä, nämä ovat pieniä banaaneja (korkeintaan 12 cm), ohut kuori ja kermainen liha. Ne ovat yleensä makeampi kuin tavalliset hedelmät..

Kasvavat ominaisuudet

Päinvastoin kuin yleisesti uskotaan, banaanihedelmä ei kasva palmupuulla, vaan saman nimisellä yrtillä, jota muuten pidetään bambun ohella maailman korkeimpana yrtinä. Lehdet, jotka menevät päällekkäin spiraalissa, josta muodostuu väärä runko, saavuttavat toisinaan 12 metrin korkeuden. Lehtien väri vaihtelee banaanin tyypin ja lajikkeen mukaan (täysin vihreä, kaksivärinen - purppuranvihreä tai täplikäs - ruskealla täplällä). Kehityksen aikana banaani irtoaa vanhat lehdet, ja väärän rungon sisään ilmestyy uusia versoja..

Banaanin kukinta alkaa 8-10 kuukautta istutuksen jälkeen. Maan alta runko itää rungon läpi muodostaen monimutkaisen kukinnan, joka koostuu kolmesta kukkatasosta: ylhäällä ovat hedelmiä muodostavat naaraskukat, alapuolella biseksuaalit ja jopa alapuolella ovat uros. Pölytys tapahtuu lepakoiden, lintujen ja pienten nisäkkäiden ansiosta. Useista sadoista banaaneista kehittyy yleensä yhdestä kukinnosta. Hedelmien väri, muoto ja makuominaisuudet riippuvat lajikkeesta..

Banaanien viljelyn luonnollinen elinympäristö on alue, joka sijaitsee trooppisilla ja subtrooppisilla alueilla. Kasvit tarvitsevat korkeaa kosteutta, ja optimaalinen lämpötila vaihtelee välillä 25-36 ° C. Lisäksi banaanit kasvavat parhaiten happamassa maaperässä, jossa on runsaasti typpeä, kaliumia ja fosforia..

Venäjän alueella banaaneja viljellään vain Sotšin läheisyydessä, mutta alhaiset talvilämpötilat eivät salli hedelmien kypsymistä kokonaan. Yleensä lämpötilassa noin 16 ° C trooppisen hedelmän kasvu hidastuu ja 10 ° C: ssa se pysähtyy. Pitkä oleskelu epäedullisissa olosuhteissa voi johtaa kasviin kuolemaan.

Venäjän sopimattomasta ilmastosta huolimatta syötäviä hedelmiä sisältävää banaania voidaan kasvattaa talossasi tai jopa huoneistossa, jos noudatat tiettyjä ehtoja:

  1. 1 sinun on valittava kääpiölajikkeiden taimet (esimerkiksi Musa Super Cavendish Dwarf tai Musa Cavendish Dwarf), joiden korkeus on enintään 1,5-2 metriä;
  2. 2 trooppisen kasvin paras sijainti on kirkkain paikka;
  3. 3 banaania tarvitsee runsaasti kastelua ja korkea ilmankosteus, jos sitä ei ole täysin varmistettu huoneistossa, lehdet tulisi suihkuttaa säännöllisesti.

Lisäksi on suositeltavaa ruokkia banaania kahden viikon välein sekä siirtää se ajoissa. Viite siitä, että kasvi on kypsä suurempaa astiaa varten, ovat yleensä juuret, jotka tulevat näkyviin viemärireikistä. Yleensä banaani alkaa tuottaa hedelmää, kun se on saavuttanut 30-50 litran ruukuihin sopivan koon..

Valinta ja varastointi

Banaanit kerätään yleensä kypsymättöminä ja kuljetetaan sitten jäähdytetyissä kammioissa ympäri maailmaa. Tämän hedelmän kauneus on kuitenkin se, että se kypsyy jopa oksasta kynittyään. Kun valitset banaaneja, sinun on aloitettava tavoitteestasi. Jos aiot syödä tai käyttää hedelmää seuraavien 1-2 päivän aikana, voit käyttää banaaneja, joiden kuoressa on ruskeita pisteitä. Nämä hedelmät ovat kypsiä ja valmiita syötäväksi. Ruskeat tai mustat täplät osoittavat kuitenkin ylikypsää ja hedelmien mätänemisen alkua..

Luonnollisesti sinun on tarkistettava, että banaanikuori on kiinteä, ilman näkyviä vaurioita. Liian pehmeä ydin tai vaaleanruskeat täplät siinä ovat merkki ylikypsyydestä. Jos tarvitset banaaneja tulevaa käyttöä varten, voit ottaa vihertävän kuoren hedelmiä. Voit käyttää niitä myös tässä muodossa, mutta niiden maku on viskoosimpi ja vähemmän makea, joten on parempi antaa niiden kypsyä..

Banaanien varastoinnissa kypsille hedelmille sopiva lämpötila on 7-10 ° C ja kypsille 12-14 ° C. Banaaneja ei suositella pitämään jääkaapissa, koska matalissa lämpötiloissa kuori muuttuu nopeasti mustaksi (vaikka sillä ei ole erityistä vaikutusta makuun). Muuten, Internetissä levinnyt neuvo - kääriä banaanihännät elintarvikekalvoon pidempään varastointiin - ei ole käytännössä kovin tehokasta..

Sairaudet ja tuholaiset

Kasvattajien pitkän ja huolellisen työn tuloksena oli Cavendish-lajikkeen jalostus, jolla on erinomaiset makuominaisuudet, hyvä saanto ja sietävä kuljetus hyvin. Kaikista sen eduista huolimatta on kuitenkin tiettyjä haittoja, joista tulee avain lajikkeen elinkelpoisuuden kannalta. Ensinnäkin tämä on laitoksen kyvyttömyys kehittää puolustusmekanismeja sairauksia vastaan..

Tosiasia on, että syötäviä banaanihedelmiä voidaan saada vain kasveista, jotka on lisätty vegetatiivisesti (istuttamalla verso). Mutta tässä tapauksessa banaani lakkaa kehittymästä ja sopeutumasta ympäristöön, ja toisaalta saamme aina saman korkealaatuisen ja maukkaan sadon, ja toisaalta olemme alttiita taudeille..

Kasvattajien kasvama Gros Michel -lajike putosi samaan ansaan. 1900-luvun puolivälissä häntä hyökkäsi niin kutsuttu "Panaman tauti" TR1 (sieni Tropical Race 1), mikä johti Gros Michelin laajamittaisen viljelyn lopettamiseen. Cavendish-lajikkeen viljelyssä tutkijat ottivat huomioon taudin erityispiirteet ja tekivät "uudesta" hedelmästä vastustuskyvyn. Hedelmiä infektoivat organismit kehittyivät kuitenkin edelleen. Tämän seurauksena "Panama-taudin" TR4: n mutatoidut lajit vaarantivat Cavendishin tulevan kohtalon.

Banaania ei kuitenkaan vielä uhata täydellinen katoaminen. Tutkijat jatkavat tutkimusta ja yrittävät tuoda uuteen lajikkeeseen yhden Indonesian luonnon banaanin geenistä, joka selviytyy hyvin nykyisistä TR-taudeista. Tätä prosessia hidastaa kuitenkin hieman se, että valikoivaan valintaan tarvitaan siemeniä, ja ne ovat erittäin harvinaisia ​​syötävissä banaaneissa..

Panaman taudin lisäksi banaani on altis pyöreiden matojen ja mustaherkkujen hyökkäyksille. Ongelmia voi syntyä myös bakteeritaudista moko tai sigatoka-sienestä, mutta banaanintuottajat ovat oppineet selviytymään näistä epäonnista kemiallisten tekijöiden ansiosta..

  1. Seitsemän suurimman myytin murtaminen banaaneista, lähde
  2. Banaani, lähde
  3. Boyd W., Lentfer C. "Banaaniviljelyn antiikin jäljittäminen Papua-Uudessa-Guineassa." Australian ja Tyynenmeren tiedesäätiö. 18. syyskuuta 2007.
  4. Banaanin historia, lähde
  5. Jamaikan banaanit ja plantainit, lähde
  6. 7 banaanilajiketta, lähde
  7. Kansallinen ravintotietokanta, lähde
  8. Kansallinen ravintotietokanta, lähde
  9. Kansallinen ravintotietokanta, lähde
  10. Kansallinen ravintotietokanta, lähde
  11. 11 todistettua banaanien hyötyä, lähde
  12. Banaanien hyödyt ja terveysriskit, lähde
  13. Bhowmik D., Duraivel S., Umadevi M.Banaanin perinteinen ja lääkinnällinen käyttö. Journal of farmakognosy and phytochemistry. Osa 1, numero 3, lähde
  14. Ayurvedan perusperiaatteet, lähde
  15. Dale J.Kullan banaanit, jotka sisältävät runsaasti A-vitamiinia, Queenslandin teknillinen yliopisto. 7. heinäkuuta 2017, lähde
  16. Banaanien parempi tuntemus voi auttaa estämään sokeutta. American Chemical Society, 20. huhtikuuta 2016, lähde
  17. Voisiko banaanista valmistettu lääke taistella monia tappavia viruksia vastaan? Michiganin yliopiston terveysjärjestelmä, 22. lokakuuta 2015, lähde
  18. Banaaniranhakuitu voi hoitaa Crohnin tautia. Liverpoolin yliopisto, 25. elokuuta 2010, lähde

Minkä tahansa materiaalin käyttö on kiellettyä ilman kirjallista ennakkosuostumustamme..

Hallinto ei ole vastuussa yrityksistä käyttää mitään reseptejä, neuvoja tai ruokavaliota, eikä se myöskään takaa, että määritetyt tiedot auttavat tai vahingoittavat sinua henkilökohtaisesti. Ole varovainen ja ota aina yhteyttä sopivaan lääkäriin!